نحوه استفاده از ژل ضد جوش دیفرین

دستور العمل استفاده و راهنمای ژل دیفرین

دیفرین (آداپالن) یک داروی موضعی رتینوئید است که برای درمان آکنه ولگاریس (جوش‌های معمولی) تجویز می‌شود. این ژل  با لایه برداری از پوست، کاهش التهاب و انسداد منافذ به عملکرد خود می‌رسد. ژل دیفرین به عنوان یکی از موثرترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین درمان‌های آکنه شناخته شده است و در صورت استفاده صحیح می‌تواند نتایج چشمگیری را به همراه داشته باشد.

ژل ضد جوش دیفرین

خرید ژل ضد جوش دیفرین

نحوه استفاده از ژل ضد جوش دیفرین

شستشو صورت: 30 دقیقه بعد از شستن صورت خود با پن یا شوینده مناسب، یک لایه نازک از ژل ضد جوش دیفرین را با انگشتان تمیز و خشک خود به تمامی صورت به غیر از نواحی بالای پلک و مجاورت چشم‌ها و زخم‌ها بمالید.
استفاده از مرطوب کننده: به منظور جلوگیری از خشکی پوست هنگام استفاده از ژل ضد جوش دیفرین، از یک آبرسان و مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.
میزان مصرف: به دلیل ماندگاری اثر ژل دیفرین به مدت ۲۴ ساعت، استفاده روزانه یک مرتبه از این محصول کافیست.

نکات مهم در استفاده از ژل لایه بردار و ضد جوش دیفرین

حساسیت به نور خورشید: آداپالن می‌تواند آفتاب سوختگی شما را سرعت ببخشد. بنابراین در هنگام مصرف ژل لایه بردار و ضدجوش از قرار گرفتن طولانی مدت زیر نور خورشید خودداری کنید و حتما از ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید و هر دو ساعت یکبار آن را تمدید کنید.
عدم مصرف همزمان با برخی داروها: از مصرف همزمان ژل لایه بردار دیفرین با محصولات حاوی سولفور، ریسورسینول و یا سالیسیلیک اسید و یا هر محصول قوی که می‌تواند پوست را تحریک کند پرهیز کنید.
احتیاط در هوای سرد: هوای سرد و قرار گرفتن در معرض باد شدید منجر به حساس شدن پوست می‌شود. در این شرایط احتیاط بیشتری به خرج دهید و از مرطوب کننده‌های قوی‌تر استفاده کنید.
صبر و حوصله: این ژل را به میزان توصیه شده مصرف کنید، بالا بردن دوز ژل دیفرین سبب تسریع روند بهبود نخواهد شد. از مصرف دیفرین روی زخم های بسته نشده و یا محل های سوختگی پرهیز نمایید.
عدم مصرف با برخی محصولات پوستی: از استفاده از کرم و یا لوسیون هایی که حاوی هیدروکسی و یا گلیوکولیک اسید می باشند، خودداری فرمایید.
عوارض جانبی اولیه: وقتی برای اولین بار از Differin ge استفاده می کنید احتمال دارد چند هفته طول بکشد تا اثر کند و در حین آن ممکن است آکنه شما پیشرفت کرده و برای زمان محدودی کمی بدتر شود. استفاده از دارو را مطابق تجویز ادامه دهید حتی اگر فکر می کنید اثری در پی ندارد.

دستور العمل استفاده و راهنمای ژل دیفرین

اصلاح صورت در حین استفاده از Differin ge

بله، می توانید در حین استفاده از ژل دیفرین اصلاح کنید. با این حال، به دلیل احتمال تحریک پوست، از محصولات اصلاح ملایم و به آرامی استفاده کنید. حتما از یک مرطوب کننده خوب برای پوستتان استفاده کنید. از موم و شمع برای از بین بردن موهای زائد در مناطقی که آداپالن استفاده شده است استفاده نکنید چون ممکن است پوست خودتان را بکنید.

بارداری:

اگر باردار هستید، قصد بارداری یا شیردهی دارید، قبل از استفاده از دیفرین با پزشک خود مشورت کنید.

نکات تکمیلی در استفاده از ژل لایه بردار Differin

  • در صورت عدم مشاهده بهبودی بعد از 3 ماه، مصرف دارو را قطع کرده و به پزشک خود مراجعه کنید.
  • از تماس دیفرین با چشم، دهان و مخاطب خودداری کنید.
  • در صورت بروز هرگونه قرمزی، سوزش یا تحریک پوستی، مصرف دارو را قطع کرده و با پزشک خود مشورت کنید.
آوان کازمتیکس
ارسال دیدگاه