ماسک لب و اهمیت استفاده از ماسک

ماسک لب

ماسک لب و اهمیت استفاده از ماسک

اگر از کسانی هستید که علاقه مند به مراقبت های پوستی هستند و اخبار و پیچ ها و کانال های مرتبط را دنبال می کنند، حتما تا به حال اسم ماسک لب و تعریف و تمجدید استفاده از آن به گوشتان خورده است. اگر با وجود اینکه برایتان سوال شده فواید ماسک لب چیست و  به چه درد می خورد و یا اگر اطلاعلاتی در مورد ماسک لب دارید، در هر دو حالت این مقاله به دردتان می خورد و آگاهی تان را در مورد این محصول، تاریخچه آن، طرز استفاده و اینکه کدام نوع آن موثر و قیمت مناسب هستند، کامل می کند.

بیشتر بخوانید: آبرسان و فواید استفاده از آن

ممکن است ماسک های لب برای بازارهای دنیا نسبتاً جدید به نظر برسند، اما در واقع برای مدت طولانی تری در آسیا محبوب بوده اند. در واقع نقطه شروع تولید و استفاده از ماسک لب مانند ماسک های صورت از کشور کره شروع شد. برندهای زیبایی کره ای مدت هاست که به بازارهای جهان نفوذ کرده اند. به این صورت که زنان کره ای تصاویری از خود را با ماسک لب نشان دادند و روند پیشرفت شروع شد.

استفاده از ماسک لب برای برطرف کردن خشکی لب | آوان کازمتیکس

ماسک لب ها که نسبتاً ارزان بودند (معمولاً حدود 5 دلار برای هر ماسک)، و چون اثر گذاری سریع داشتند، به سرعت محبوب شدند و شرکت های لوازم آرایشی و مراقبت از پوست وارد عمل شدند و طیف گسترده ای از ماسک های لب را با مواد مختلف تولید کردند. در نتیجه شرکت های تجاری، بیوتی بلاگرها و علاقه مندان به مراقبت های پوستی در تمام دنیا، مجذوب روش های مراقبت از پوست کره ای شدند و ماسک لب ها نیز درست مانند محصولات مراقبت از پوست و ماسک های ورقه ای کره ای، در کانون توجه قرار گرفتند.

بالم لب لانیژ اصل و خرید آن | آوان کازمتیکس

چرا باید از ماسک لب استفاده کنیم؟

تا حالا برایتان پیش آمده بعد از استفاده از رژلب، لب هایتان به شدت خشک شود و یا زمانی که رژ را پاک می کنید لب هایتان خونریزی کند؟ یا شاید شما از آن دسته افراد هستید که اهل آرایش نیستید. اما شما هم لب هایتان دچار خشکی و پوسته پوسته شدن می شود؟ چرا این اتفاق برای لب ها بر خلاف بقیه پوست صورت می افتد؟ ماسک لب چه نقشی در حل این مشکل دارد؟ در این بخش مقاله به این سوال ها جواب می دهیم.

می دانیم که پوست که از سه لایه تشکیل شده است که عبارتند از: لایه شاخی (لایه محافظ بیرونی)، اپیدرم (سد بین بدن داخلی و محیط)، و درم (لایه داخلی پوست). پوست همچنین دارای غدد عرق (که رطوبت را تامین می کند)، غدد چربی و فولیکول های مو نیز می باشد.

ماسک لب و فواید آن | آوان کازمتیکس

از طرف دیگر، پوست لب کمی متفاوت است. در حالی که پوست لب‌های شما نیز از سه لایه تشکیل شده است، لایه شاخی (لایه محافظ بیرونی) بسیار نازک‌تر است. به همین دلیل است که لب‌های شما قرمز به نظر می‌رسند، زیرا رگ‌های خونی در زیر لایه بیرونی نازک به راحتی مشخص هستند. اپیدرم نیز کمی نازک‌تر است، به این معنی که لب‌های شما کمتر قادر به تولید ملانین هستند و بنابراین بیشتر در معرض آسیب نور خورشید هستند که این بدان معناست که همیشه باید از بالم لب با SPF استفاده کنید. هر دوی این لایه‌های نازک‌تر، لب‌های شما را در معرض آسیب قرار می‌دهند.

علاوه بر این، ممکن است تا به حال متوجه شده باشید که لب‌های شما عرق نمی‌کنند. این به این دلیل است که آن ها غدد عرق ندارند. کمبود غدد عرق باعث کمبود رطوبت می شود. به همین علت است که لب های شما راحت تر از بقیه پوست شما خشک می شوند. متأسفانه، کمبود غدد عرق و غدد چربی باعث می شود که لب ها به راحتی ترک بخورند، خشک شوند و حتی پوسته پوسته شوند.

تنها رطوبتی که بدن ما می‌تواند به لب‌ هایمان بدهد، بزاق است و همه ما می‌دانیم وقتی می‌خواهیم ترک خوردگی لب‌ها را با بزاق درمان کنیم چه اتفاقی می‌افتد. باعث می شود دور لب ها ملتهب و قرمز و زخم شوند. بنابراین خیس کردن لب ها به وسیله بزاق راه مناسبی برای رفع خشکی آن ها نیست. ماسک لب اینجا به کمک می آید و رطوبت و مواد مغذی مورد نیاز لب را تامین می کند. پس حالا می دانیم چقدر ماسک، محصولی مهم و کاربردی در زیبایی و سلامت لب هایمان است.

آوان کازمتیکس