اهمیت پاک کردن آرایش قبل از خواب | میسلار واتر ایزدین

پاک کردن آرایش

اهمیت پاک کردن آرایش قبل از خواب

به احتمال زیاد، شما از قبل می‌دونید که پاک کردن منظم آرایش و شستن صورتتون قبل از خواب، بخش مهمی از حفظ ظاهر و احساس سلامت پوستتونه. با این حال، روزهایی وجود داره که شما انرژی لازم برای انجام همه کارها رو ندارین. حالا اگه یه روزم آرایشتونو پاک نکنین چیزی نمیشه، مگه نه؟
سخت در اشتباهین! خیلی هم مضره براتون. اگرچه ممکنه خوابیدن با صورت پر از کرم پودر، رژگونه و ریمل وسوسه انگیز باشه، اما پاک کردن کامل آرایش قبل از رفتن به رختخواب برای سلامت پوست ضروریه.

خوابیدن با آرایش می‌تواند باعث ایجاد جوش شود

خوابیدن بدون پاک کردن آرایش می‌تونه منجر به جوش بشه. پاکسازی صورت از آرایش و سایر ناخالصی‌هایی که در طول روز رو صورتتون انباشته شدن خیلی مهمه. اگر این کارو نکنید، در خطر بسته شدن منافذ پوست و در نهایت ایجاد جوش، تحریک و التهاب روی پوست هستین. بیشتر لوازم آرایش بر پایه روغن هستن که می‌تونن منافذ و مسدود کنن و منجر به ایجاد جوش بشن. در حالی که خواب هستین، آرایش شما می‌تونه با مواد اضافی و روغن موجود در سطح پوست شما مخلوط بشه که دستورالعملی عالی برای مسدود شدن منافذ، آکنه و جوش‌های سر سیاهه.

خوابیدن با آرایش بر سلامت کلی پوست شما تأثیر می‌گذارد

جدا از اینکه برای جلوگیری از ایجاد لک ضروریه، پاک کردن آرایش شبانه برای پوست سالم و متعادل هم حیاتیه. خوابیدن با آرایش مانع از این میشه که پوست بتونه از روند طبیعی تجدید یک شبه خودش بهره‌مند بشه و رشد کنه. در واقع برعکس عمل میکنه و پوستو کدر و خسته میکنه. بدتر از اون، آرایش تمایل داره بین چین و چروک‌ها و خطوط پوست ته نشین بشه که منجر میشه پوست پیر به نظر برسه.

آوان کازمتیکس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *