کرم ضد آفتاب و دلایل لزوم استفاده از آن

کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب و دلایل لزوم استفاده از آن

عده‌ای فکر می‌کنند آفتاب سوختگی و ضررهای آفتاب برای پوست مخصوص فصل تابستان است، به همین دلیل در پاییز و زمستان از کرم ضد آفتاب استفاده نمی‌کنند. اگر شما هم این طور فکر می‌کنید، توصیه می‌کنیم حتماً متن زیر را بخوانید. ما فقط اطلاعات علمی در مورد ضرورت و فواید کرم ضد آفتاب در اختیار شما می‌گذاریم، تصمیم نهایی با خود شماست!

ضدآفتاب و لزوم استفاده از آن | آوان کازمتیکس

کرم ضد آفتاب چیست؟

کرم های ضد آفتاب در اصل یک مانع است که از پوست در برابر جذب اشعه ماوراء بنفش (UV) محافظت می کند. دو نوع اشعه ماوراء بنفش وجود دارد که می تواند بر پوست تأثیر بگذارد. اشعه UVA که باعث پیر شدن پوست می شود و اشعه UVB که معمولاً باعث آفتاب سوختگی می شود.

کرم ضد آفتاب یک داروی بدون نسخه محسوب می شود و تنها در صورتی می تواند «کرم ضد آفتاب طیف وسیع» تلقی شود که پوست را در مقابل هر دو نوع اشعه ماوراء بنفش محافظت کند.

علاوه بر این، روی برچسب تیوب ها یا شیشه های ضدآفتاب، عددی به نام فاکتور محافظت در برابر آفتاب (SPF) دیده می شود. SPF ، درجه ای است که نشان می دهد کرم ضد آفتاب تا چه میزان از پوست در برابر نور خورشید محافظت می کند. به عنوان مثال، طبق آکادمی پوست آمریکا، یک کرم ضد آفتاب با درجه SPF 30 ، 97 درصد از اشعه UVB خورشید را مسدود می کند. هرچه این عدد در ضد آفتاب بیشتر باشد، در مسدود کردن اشعه UVB بهتر عمل می کند.

پیشگیری از پیری با استفاده از ضدآفتاب | آوان کازمتیکس

نکته مهم این است که هیچ کرم ضد آفتابی 100 درصد اشعه ماوراء بنفش را مسدود نمی کند. هم چنین، هر چقدر هم میزان SPF زیاد باشد، همه کرم های ضد آفتاب برای مدت زمان یکسان از پوست محافظت می کنند. به عنوان مثال، یک کرم ضد آفتاب با SPF برابر 80، از نظر دوام، فرقی با یک کرم ضد آفتاب با SPF برابر15 ندارد. همه کرم های ضد آفتاب باید حداقل هر دو ساعت یک بار یا بلافاصله پس از شنا یا تعریق مجدداً استفاده شوند.

خرید ضدآفتاب ایزدین اورجینال و اصل | آوان کازمتیکس

ضد آفتاب یک انتخاب یا یک ضرورت؟

کرم ضد آفتاب نقش مهمی در محافظت از پوست در برابر نور خورشید دارد. وقتی از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع با SPF 30 یا بالاتر استفاده می کنید، می توانید:

  • از آفتاب سوختگی جلوگیری کنید.
  • از تیره شدن پوست ممانعت کنید.
  • علائم پیری را کاهش دهید.
  • خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش دهید.

در انتها لازم به ذکر است که از دیرباز در مورد لزوم استفاده از ضدآفتاب و اثرات مخرب آفتاب روی پوست صحبت شده است. این تصمیم نهایی با شماست که برای مراقبت از پوست خود چقدر لزوم استفاده از ضدآفتاب را جدی می گیرید.

تمدید مرتب ضدافتاب زمانی که در معرض تشعشعات نور خورشید هستید از نکات بسیار مهمی است که باید به آن توجه کنید.

ما در این مقاله تلاش کردیم تا به صورت مختصر و مفید در مورد ضدآفتاب و مزایای استفاده از آن توضیح دهیم، امیدواریم این اطلاعات مورد استفاده قرار گیرد. شما می توانید سوالات مورد نظر خود را در قسمت دیدگاهها مطرح کنید.

آوان کازمتیکس